Yapıldı/Tekrarlanacak... | ONLINE

Müze ve Antik Şehirlerin İzinde Anadolu

Müze ve Antik Şehirlerin İzinde Anadolu

Yapıldı/Tekrarlanacak...
ONLINE

Avcı-toplayıcı dönemden imparatorluklar çağına Anadolu'de gelişen medeniyetleri ve kültürleri ele alan atölyemiz  dört hafta sürecektir. 

Profesyonel Turist Rehberi Uğur Kayrak'ın yürütücülüğündeki atölyede her hafta bir müze ya da ören yeri online olarak gezilecek ve incelenecektir. 

1.Hafta: Kudretli avcıların mağaralarından, başak tutan ellerin inşa ettiği ilk yerleşimlere Anadolu'nun paleolitik ve neolitik dönemlerine ışık tutacağımız bu dersimizde, Anadolu Medeniyetleri Müzesi ve Göbeklitepe'ye bir yolculuk gerçekleştireceğiz.  2.Hafta: Kralların ve tanrıların çağı Antik dünyanın kapılarını aralayacağımız bu dersimizde, tunç çağının kadim krallarının ve tanrılarının öykülerini keşfe çıkacağız. Amazonlar, Hititler, Truvalılar sizi bekliyor.  3. Hafta: İskender'den Roma'ya, güneş batmayan imparatorluklar Onlar atları ve arabalarıyla dünyanın altını üstüne getirdiler. Öyle izler bıraktılar ki, günümüzde bile dilden dile dolaşıyor.  4. Hafta: Ayasofya'nın gölgesinde Doğu Roma İmaparatorluğu Son durağımız Doğu Roma İmparatorluğu. Bir ulu çınar gibi hala ayakta duran Ayasofya'nın gölgesinde serinlerken, Orta Çağ'ın çanları dört bir yanda yankılanacak.  Not: Atölyemiz boyunca online müze gezileri de gerçekleştirilecektir. 

Bu Etkinliği Paylaş