Söyleşi yapıldı. | ONLINE, Açık Katılımlı

Sarı Otobüs Yolculukları - TAYFASI ANLATIYOR

Sarı Otobüs Yolculukları - TAYFASI ANLATIYOR

Söyleşi yapıldı.
ONLINE, Açık Katılımlı

15 Nisan Çarşamba saat 20:45'ten itibaren  https://fakademi.adobeconnect.com/etkinlik/ bağlantısı ile giriş yapabilirsiniz. Lütfen Ön Kayıt yapınız.

Her yıl Taksim'den kalkan bir "sarı otobüs" Anadolu'yu boydan boya geçerek İran'a giriyor, Pakistan üstünden Hindistan'a geçiyor, oradan Nepal'in Başkenti Katmandu'ya ulaşıyordu.

İlki 1992 yılında yapılan ve Türkiye'nin seyahat/turizm tarihinde önemli bir yeri olan SARI OTOBÜS yolculukları 2004 yılına kadar sürdü. Arada Türkmenistan Özbekistan Rusya/Sibirya üstünden Moğolistan'a, Mısır'a, Suriye, Ürdün ve Lübnan'a da dümen kırdı.

Bölgemizde yaşanan savaşlar ve doğal afetler seferleri aksatsa da, Sarı Otobüs ve yolcuları, birer kültür elçisi olarak barış ve dostluk mesajlarıyla İstanbul Katmandu arasında gidip geldiler. 

Bu sohbette Sarı Otobüs'ün üç tayfası FARUK AKBAŞ, ÖMER YARGAN ve ÖZCAN YURDALAN defalarca geçtikleri bu yollardan ve yolculuklardan konuşacaklar.

Online söyleşimiz için şimdi Ön Kayıt yapabilir ve 15 Nisan Çarşamba günü 20:45'ten itibaren https://fakademi.adobeconnect.com/etkinlik bağlantısı ile katılabilirsiniz.

Not: Daha sağlıklı ve keyifli bir online deneyimi için etkinliğe, Adobe Connect Uygulaması ile giriş yapmanızı öneririz. Yukarıdaki etkinlik linkine tıkladığınızda, hem uygulamayı çok kısa sürede yükleyebilir hem de söyleşiye misafir olarak giriş yapabilirsiniz. 

Bu Etkinliği Paylaş